Kitaplar

Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor? Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor? / Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything

Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor, politikadan çocuk yetiştirmeye, emlakçılardan öğretmenlere,uyuşturucu satıcılarından sumo güreşçilerine kadar geniş bir yelpazede günlük yaşamın arkasındaki gerçekleri sorgulayan,ekonomiye sıradışı bir biçimde yaklaşarak dünyanın gerçekte nasıl işlediğini anlatan bir kitap. 
Bu kitabı okuduğunuzda genel kanıların nasıl oluştuğunu,günlük hayatınızda karşılaştığınız insanların motivasyonlarının nelere bağlı olduğunu daha iyi anlayacak, hayata ve ekonomiye bambaşka bir gözle bakmaya başlayacaksınız.

Hızlı ve Yavaş Düşünme Hızlı ve Yavaş Düşünme / Thinking, Fast and Slow

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü'ne layık görülen Daniel Kahneman, çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor. Okuyucuyla canlı bir sohbete giren yazar, sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor. İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor. Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşünmeyle ilgili düşüncelerinizi sonsuza dek değiştirecek.

Nöro Pazarlamaya Giriş Nöro Pazarlamaya Giriş / Nöro Pazarlamaya Giriş

Geleneksel araştırma mı yoksa nöro pazarlama metodları mı? Eğer bu sorunun tek bir cevabı olduğunu düşünüyorsanız, nöro pazarlama konusundaki bilgilerinizi derinleştirmek için şu anda doğru kitabı seçtiğinizi söyleyebilirim. Pazarlama araştırmaları sektörü geleceğin araştırma tanımına doğru kapsamını genişleterek bir evrim geçiriyor. Bu evrimi tetikleyen tek bir unsur var, o da insan. Araştırma sektörü, tüketiciler ve markalar arasındaki kesişme noktasında çalışan, odağında tüketicinin kararlarını ve tercihlerini anlama ve analiz etme olduğu için şanslı bir konuma sahip. Tüketiciyi daha hızlı ve daha akılcı yöntemlerle anlama ihtiyacı ile tetiklenen sektörel değişim, nöro pazarlama gibi yeni bilimsel yaklaşımları ve teknolojileri kapsayarak yoluna devam ediyor. Geleneksel araştırma tekniklerini tamamlayıcı nöro bilim temelli metodlar ile insanı anlama yetkinliğimiz, iç görüleri derinleştirme yeteneğimiz artıyor. Pazarlama ve iletişim profesyonelleri için titizlikle hazırlanan bu değerli kitap ile noktaları birleştirebileceksiniz.

Gerçeği Algıla-Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar Gerçeği Algıla-Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar /
 • Anlamak için Nöropazarlama
 • Duygularımla Satın Alıyorum
 • Pazarlamacının Beyin İle İmtihanı
 • Algı, Gerçekten daha Gerçek
 • Gözün Görmediğini Beyin Görür mü?
 • Etkili Reklam mı Yapmak İstiyorsun? Bilinçdışına Konuş
 • Reklamda Ünlüye Yer Verilmesi Ne Kadar İşe yarıyor?
 • Görsel Tasarımda Altın Oran Tarih mi Oluyor?
 • Y Kuşağını Mutlu Etmek İstiyorsan Bilinçdışını Anla
 • Gerçek İşgörü Güçlü Lansman
 • Efsane Reklamlar
 • Tüketici Deneyimi Nöropazarlama ile Nasıl Ölçülür?
Taş Kağıt Makas Taş Kağıt Makas / Rock Breaks Scissors

Biliyor musunuz, davranışlarınız fazlasıyla öngörülebilir. Özellikle de öngörülemez olmaya çalıştığınız anlarda. Bu durum size özel değil, çoğumuz için geçerli. Ve sadece bu gerçeğin bilincinde olmak bile denklemi sizin lehinize değiştirebilir.
William Poundstone önce can alıcı -hatta bazen can yakıcı- örneklerle tahmin edilebilirliğimizin hayatımıza ne gibi etkileri olduğunu gösteriyor, ardından bunun getirdiği dezavantajları avantaja çevirmek için makul ve uygulanabilir öneriler getiriyor. Günlük hayatta temas ettiğimiz insanların hangi bariz düşünce kalıplarıyla karar verdiğini bilmenin ya da hep daha fazlasını tükettirmek için yeni yollar arayan şirketlerin bize hangi zaaflarımız üstünden yüklendiklerini görmenin, yatırım tercihlerimizden paket üyeliğimiz için pazarlık yapmaya, şans oyunlarından kaleciyi ters köşeye yatırmaya kadar pek çok alanda nasıl fayda sağlayabileceğini gösteriyor.
Taş Kağıt Makas, zihin okumanın henüz mümkün olmadığı bir dünyada ona en yakın şeyi sunuyor: Bizi tahmin edilebilirliğimizle tanıştırıyor.