Filmler

Kramer Kramer'e Karşı Kramer Kramer'e Karşı / Kramer Vs. Kramer

Ted Kramer, işine son derece bağlı bir babadır ve bir gece eve geç döndüğünde, karısı Joanna onu terk etmek üzere olduğunu söyler. Kocasından ayrılıp, kendisini bulmaya çalışacaktır. Altı yaşındaki oğullarını da bakması için ona bırakacaktır. Bir taraftan işini sürdürmeye çalışan Ted diğer yandan da pek az babanın bildiği kadarıyla, oğlunu tanımaya çalışmaktadır. Ona yemekler pişirmekte, parka gezmeye götürmekte ve onun her ihtiyacı ile korkularını anlamaya çalışmaktadır ve anne bir gün çocuğu almak üzere geri döner.

İzlemeye değer, hayatın içinden sıcak bir film olmasının yanı sıra marka yerleştirmenin ne demek olduğunu da gösteren bir ders filmi. Özellikle Tide marka deterjanla ilgili diyalog tam yerinde kullanılmış. Bu diyalogun geçtiği market sahnesi baştan sona dikkate derğer.

İzlenebilir.

Grimsby Kardeşler Grimsby Kardeşler / The Brothers Grimsby

Yıllar önce birbirinden ayrılmış biri fanatik bir İngiltere taraftarı, 9 çocuk sahibi biri, diğeri, başarılı MI6 ajanı olan iki kardeşin buluşmasıyla iyice karışan olayları absürd bir şekilde anlatan bir film. Cohen'in absürd ötesi cinsel sahneleri kimi izleyiciler için rahatsız edici hatta iğrenç bulunabilir. Amerikan siyasetinden Hollywood sinemasına kadar pek çok konuya da göndermeleri bulunan film absürd komediden hoşlananlar için zevk veren bir 83 dakika vaad ediyor. Filmdeki "green earth (yeşil dünya)" komutuyla faaliyete geçen göz lensi sahneleri popüler frp tarzı video oyunları oynayanların yakında bildiği çekim açılarının zevkini veriyor. Mark Strong, Sacha Baron Cohen iyi bir ikili oluşturmuşlar.

İzlenebilir.

Suikast Suikast / Mechanic: Resurrection

İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Ancak sevgilisi Gina (Jessica Alba) çok güçlü ve tehlikeli bir adam tarafından kaçırılınca, onun hayatını kurtarabilmek için yeniden eski işine dönmek zorunda kalacaktır. Görevi, dünyanın 3 farklı yerindeki birbirinden zor suikastleri gerçekleştirmek ve onlara kaza süsü vermektir.

İzlenmesin.