Kitaplar

Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı / Tongue Fu!

- İnsanlararası iletişimde husumeti, anlaşmazlıkları ve yanlış anlamaları uyuma dönüştürmek,
- Sözlü çatışmalardan, ağız kavgalarından ve sinir patlamalarından kaçınmak,

Sözünüzü, insanlarla huzurlu bir birlikteliğin aracı haline getirmek istemez misiniz?
Sözlü dövüş sanatı Tongue Fu size bütün bunların yolunu gösteriyor.

Tongue Fu ile şu teknikleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz:
- Unutmanız gereken sözler ve kullanmanız gereken hangileridir?
- "Haklısınız" demenin muazzam dönüştürücü gücünden nasıl yararlanabilirsiniz?
- Sözel zorbalarla nasıl başa çıkabilirsiniz?
- Başkaları bamtelinize dokunduğunda ne yapabilirsiniz?
- Onurunuzu koruyarak münakaşalardan nasıl sıyrılabilirsiniz?
- Ne diyeceğinizi bilmediğinizde ne diyebilirsiniz?
- Susmayı kendi yararınıza nasıl kullanabilirsiniz?
- Duygularınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor? Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor? / Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything

Görünmeyen Ekonomi: Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor, politikadan çocuk yetiştirmeye, emlakçılardan öğretmenlere,uyuşturucu satıcılarından sumo güreşçilerine kadar geniş bir yelpazede günlük yaşamın arkasındaki gerçekleri sorgulayan,ekonomiye sıradışı bir biçimde yaklaşarak dünyanın gerçekte nasıl işlediğini anlatan bir kitap. 
Bu kitabı okuduğunuzda genel kanıların nasıl oluştuğunu,günlük hayatınızda karşılaştığınız insanların motivasyonlarının nelere bağlı olduğunu daha iyi anlayacak, hayata ve ekonomiye bambaşka bir gözle bakmaya başlayacaksınız.

Hızlı ve Yavaş Düşünme Hızlı ve Yavaş Düşünme / Thinking, Fast and Slow

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü'ne layık görülen Daniel Kahneman, çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor. Okuyucuyla canlı bir sohbete giren yazar, sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor. İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor. Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşünmeyle ilgili düşüncelerinizi sonsuza dek değiştirecek.

Nöro Pazarlamaya Giriş Nöro Pazarlamaya Giriş / Nöro Pazarlamaya Giriş

Geleneksel araştırma mı yoksa nöro pazarlama metodları mı? Eğer bu sorunun tek bir cevabı olduğunu düşünüyorsanız, nöro pazarlama konusundaki bilgilerinizi derinleştirmek için şu anda doğru kitabı seçtiğinizi söyleyebilirim. Pazarlama araştırmaları sektörü geleceğin araştırma tanımına doğru kapsamını genişleterek bir evrim geçiriyor. Bu evrimi tetikleyen tek bir unsur var, o da insan. Araştırma sektörü, tüketiciler ve markalar arasındaki kesişme noktasında çalışan, odağında tüketicinin kararlarını ve tercihlerini anlama ve analiz etme olduğu için şanslı bir konuma sahip. Tüketiciyi daha hızlı ve daha akılcı yöntemlerle anlama ihtiyacı ile tetiklenen sektörel değişim, nöro pazarlama gibi yeni bilimsel yaklaşımları ve teknolojileri kapsayarak yoluna devam ediyor. Geleneksel araştırma tekniklerini tamamlayıcı nöro bilim temelli metodlar ile insanı anlama yetkinliğimiz, iç görüleri derinleştirme yeteneğimiz artıyor. Pazarlama ve iletişim profesyonelleri için titizlikle hazırlanan bu değerli kitap ile noktaları birleştirebileceksiniz.

  • 1