Filmler

Grimsby Kardeşler Grimsby Kardeşler / The Brothers Grimsby

Yıllar önce birbirinden ayrılmış biri fanatik bir İngiltere taraftarı, 9 çocuk sahibi biri, diğeri, başarılı MI6 ajanı olan iki kardeşin buluşmasıyla iyice karışan olayları absürd bir şekilde anlatan bir film. Cohen'in absürd ötesi cinsel sahneleri kimi izleyiciler için rahatsız edici hatta iğrenç bulunabilir. Amerikan siyasetinden Hollywood sinemasına kadar pek çok konuya da göndermeleri bulunan film absürd komediden hoşlananlar için zevk veren bir 83 dakika vaad ediyor. Filmdeki "green earth (yeşil dünya)" komutuyla faaliyete geçen göz lensi sahneleri popüler frp tarzı video oyunları oynayanların yakında bildiği çekim açılarının zevkini veriyor. Mark Strong, Sacha Baron Cohen iyi bir ikili oluşturmuşlar.

İzlenebilir.

Suikast Suikast / Mechanic: Resurrection

İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Ancak sevgilisi Gina (Jessica Alba) çok güçlü ve tehlikeli bir adam tarafından kaçırılınca, onun hayatını kurtarabilmek için yeniden eski işine dönmek zorunda kalacaktır. Görevi, dünyanın 3 farklı yerindeki birbirinden zor suikastleri gerçekleştirmek ve onlara kaza süsü vermektir.

İzlenmesin.

Karımı Kaçırdılar Karımı Kaçırdılar / Ruthless People

Zengin ve şımarık Barbara, son derece nazik ve iyi niyetli bir ikili olan Ken ve Sandy Kessler tarafından kaçırılır. Amaçları yüklü bir fidye alıp kadını serbest bırakmaktır ama yıllardır Barbara’nın dırdırından bıkmış kocasının daha iyi bir fikri vardır: karısını ölüme terk etmek. 1991 Türk yapımı Varyemez filminin bu filmden uyarlandığını zannediyorum. Tesadüflerin, yanlış anlaşılmaların bol olduğu bir film. Kahkahayla gülmek mümkün olmasa da gülümsetici bir film.

İzlenebilir.

Konuşma Konuşma / The Conversation

İşinin ehli bir gözetleme uzmanı olan Harry’ye (Hackman) esrarengiz ve çok güçlü bir işveren tarafından, genç bir çifti takip edip casusluk yapma görevi verilir. Çiftin konuşmalarını teybe alan Harry, hayatlarına bir şekilde dahil olup, dinlediği bu insanların bir cinayete kurban gideceğinden şüphelenmeye başlar. Bir yandan kendi karmaşık iç dünyası ve münzevi hayatının hastalıklı yönleri; bir yandan geçmişinde yaşadığı kötü deneyimler, Harry’nin elindeki işi bir takıntıya dönüştürmesine yol açar. Yaptığı işi sorgularken, ölümcül bir paranoya onu yok etmek üzeredir. Bir paranoyanın, bir uzmanı ne hale getirebileceğini gösteren etkileyici finaline kadar ağır işleyen bir eser. 2006 yapımı Başkalarının Hayatı (Das Leben der Anderen) filmine ilham olduğunu düşünüyorum. Başkalarının Hayatı filmi daha izlenesi bir filmdi. Konuşma filminde pek çok yerde tekrarlanan şarkıyı anmadan geçilmez. Louis Armstrong yorumunun Linki şöyle:

https://www.youtube.com/watch?v=jjgkBqmLjg0

İzlenebilir.

Şeytanca Şeytanca / Diabolique

İki kadın kendilerine kötü davranan bir adamı zehirlemek için anlaşırlar. Kadınlardan biri adamın karısı , diğeri sevgilisidir. Cesedi kirli bir havuza atacaklardır ve birisi havuzun dibinde sürprizi bulacaktır. Ama havuz boşaltıldığında, ortada ceset falan yoktur.

İzlenebilir.